Cei trei au fost reținuți de autorițăți după ce în 28 decembrie 2011, în zona extravilană a comunei Vânătorii-Mici, din judeţul Giurgiu, într-un canal de irigaţii, a fost găsit cadavrul unei persoane de sex feminin, care prezenta urme de putrefacţie.
În urma ercetărilor s-a aflat că trupul neînsuflețit care aparţinea minorei T.F., de 16 ani, din municipiul Alexandria, judeţul Teleorman, dispărută de la domiciliu şi urmărită la nivel naţional din data de 1 noiembrie 2011. Potrivit Mediafax, anchetatorii au stabilit, joi, că principalii suspecţi în cazul decesului minorei sunt Nicuşor G., de 20 de ani, din Giurgiu, R.M., de 16 ani, din oraşul Zimnicea, şi Luiza D., de 21 de ani, din Teleorman.
Se pare că cei trei au decis să o ucidă tânăra de 16 ani, pentru a o împiedica astfel să sesizeze poliţiştii despre activităţile de prostituţie şi proxenetism organizate şi coordonate de Luiza D.
Cei trei vor fi duşi, sâmbătă, în faţa instanţei de judecată pentru dispunerea măsurilor legale.
libertatea.ro







































































